Yeni Malatyasporlu Mina: Falcao’ya karşı oynamak zor

Spor

3 sezondur Yeni Malatyaspor forması giyen 1.90 boyundaki dev savunmacı Arturo Mina mühim açıklamalar yapmış oldu: Sezonu en erken açan takımız. Oldukça iyi bir ilk yarı geçirdik. Dönem içinde takımdan ayrılanlar oldu. Oyun kuran, asist meydana getiren ve goller atan Guilherme’nin yokluğunu hissettik. Keza Jahoviç de iyi bir forvet. Aslen sezonun ikinci yarısında fena oynadığımızı düşünmüyorum. Fakat bir türlü gol atma sorununu çözemedik.

”SERGEN YALÇIN VE EROL BULUT DAHA DA İYİ İŞLER YAPACAKLAR”
Eski hocalarım Sergen Yalçın ve Erol Bulut’un bana oldukça katkısı oldu. Erol Hoca yardımıyla UEFA’ya gittik. Sergen Hoca ile de başarı göstermiş olduk. Malatyaspor’un tarihinde mühim izler bıraktılar. Hem Erol Hoca hem de Sergen Hoca daha da iyi işler yapacaklar.

Falcao dünya genelinde bir isim. Oynadığı her takımda büyük işler yapmış oldu. Falcao kalitesinde bir golcüye karşı oynamak her stoper için zor olsa gerek. Boşuna bu seviyeye gelmedi ve Galatasaray’da daha başarı göstermiş olacak. Sadık (Çiftpınar) ile birlikte oynadık, onu oldukça beğeniyorum. Sadık Fenerbahçe’ye aktarma olmayı hak etti. Türk stoperlerden Merih’i biliyorum, aslına bakarsanız Juventus’un onu aktarma etmesi standardını gösteriyor. Türk mutfağını görünce şaşırdım. Malatya’da oldukça leziz yemekler yiyorum. En ilgimi çeken baklava oldu. Baklava favorim.

Aralık ayında yüksekten düşen oğlu Ekvador’da yoğun bakıma alınmıştı. Son durumunu öğrenebilir miyiz?
Çocuğumun (Darius) durumu şükürler olsun ki iyi. Şu an hiçbir mesele yok. Teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir