Trabzonspor futbolun beşiğinde futbol öğretecek

Spor

Trabzonspor bir taraftan şampiyonluk mücadelesini sürdürürken bir taraftan da geleceğin yıldızlarını yetiştirmek için mühim hamleler yapıyor. Türkiye’nin derhal her ilinde bir futbol okulu bulunan bordo- mavililer gözünü yurt dışına da çevirdi. Karadeniz ekibi ilk olarak da futbolun beşiği olarak tabir edilen İngiltere’nin başkenti Londra’da bir futbol okulu oluşturmayı kararlaştırdı. Futbol Okulları Koordinatörü Necati Özçağlayan’ın virüs salgınından ilkin İngiltere’ye gittiği ve burada okulun kurulması için lüzumlu tüm adımları attığı öğrenildi. Kulübün attığı bu adımda hem İngiltere’de bulunan gurbetçi ailelere ulaşmak hem de geniş bir futbol kültürü olan ülkede, Trabzonspor’un tanıtımını yaparak oyuncu kazanmak hedefleniyor.

AFRİKA’DA DA OKUL AÇILACAK

İngiltere’de açılacak futbol okulu, yenileri için de rol model olacak. Buradan alınacak sonuçlara bakılırsa Almanya ve bilhassa Afrika’da da futbol okullarının açılması hedefleniyor. Projenin tüm altyapısının hazır olduğu ve yaşamın düzgüsel akışına kavuşmasıyla beraber derhal hayata geçirileceği de kaydedildi.

BİR GÖRÜŞ / BÜLENT TİMURLENK

İLKİ BAŞARMAK ÖNEMLİ


Ülkede benzeri olmayan projelere ‘Ne gerek var’ diye yaklaşanlar olabilir fakat bir ilki başarmak mühimdir. Trabzonspor, altyapısına bir İngiliz aklını koydu. Londra bir futbol şehri ve oldukca sayıda göçmen aile var. Takip ettiğiniz alt yaş gruplarındaki oyuncuları yaş ve eğitim durumları sebebiyle Trabzon’daki altyapıya alabilmek oldukca zor. Türkiye’de yabancı kulüplerin açmış olduğu futbol okulları bayilik şeklinde çalışan ticari işletmeler. Trabzonspor’un, Londra’daki projesine değişik yaklaşacağına inanıyorum. Nadide bir kabiliyeti keşfetmenin yaşlarının 13-14’e düşmüş olduğu çetin futbol dünyasında bu projeden 1-2 isim bile kulübe kazandırırlarsa proje başarıya ulaşır.

Trabzonspor’da indirim anlaşması tamam >

Trabzonspor ve Medipol Başakşehir, Brezilyalı yıldızın ardında >

Taraftardan Sosa’ya bildiri yağmuru! >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir