Son dakika… İtalya’dan flaş corona virüsü sonucu! 14 Haziran’a kadar ligler oynanmayacak

Spor

İtalya Futbol Federasyonu (FIGC), Birinci Futbol Ligi (Serie A) dahil olmak suretiyle ülkedeki tüm futbol liglerini 14 Haziran 2020 evveliyatına kadar askıya aldığını bildirdi.

FIGC’ten meydana getirilen yazılı açıklamada, ülkede Kovid-19’a karşı sıkı tedbirlerin birazcık daha gevşetildiği dün meydana gelen başbakanlık kararnamesine uygun olarak 14 Haziran’a kadar tüm futbol müsabakalarını durdurdu.

Açıklamada, yetkili makamlardan gelecek bir başka karara kadar 14 Haziran’dan ilkin herhangi bir müsabakanın yapılmayacağı açıklandı.

Kovid-19 salgınının, Avrupa’da ilk ciddi etkilediği ülke olan İtalya’da 9 Mart tarihindeki başbakanlık kararnamesiyle ligler durdurulmuştu.

Ülkede uygulanan sıkı karantina tedbirleri sonrasında Kovid-19 vakalarındaki düşüş sebebiyle Serie A’nın da tekrardan başlaması gündeme gelmişti.

İtalya Başbakanı Giuseppe Conte müjdeyi verdi! Serie A… >

Juventus’un yıldızı Ronaldo karantinadan çıktı >

FIGC daha ilkin de hükümetin onay vermesi durumunda ligin 13 Haziran’da başlaması sonucu almıştı sadece, Başbakan Giuseppe Conte de 16 Mayıs’ta ülkedeki karantina tedbirlerinin birazcık daha gevşetileceğini açıklarken, lig maçlarının devam etmesi için gerek bazı ek garantilerin şu için mevcut olmadığını ifade etmişti.

Herhangi bir futbol müsabakasının oynanması yasak olsa da Serie A takımlarına bugünden itibaren grup halinde idman yapmasına hükümetten izin çıkmıştı.

Serie A’nın tekrardan başlaması için ihtiyaç duyulan koşulları netleştirmek adına; FIGC, Kovid-19 Bilim Kurulu ve hükümet üçgenindeki görüşmeler sürüyor.

İşte Mert Çetin’in Galatasaray sonucu >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir