Gezi izni iyi mi alınır, kimlere veriliyor ve ne süre sonuçlanır? E Devlet ekranı ile gezi …

Haber

Vatanımızda 15 ilde uygulanmakta olan giriş çıkış yasağı uygulaması uzatıldı. Hâl bu şekilde olunca da, yasağın sürdüğü illerde yaşayan vatandaşlar ve il dışına çeşitli mazerete bağlı olarak çıkmak isteyen vatandaşların gezi izni belgesi> almaları gerekiyor. Bakanlık tarafınca geçtiğimiz haftalarda meydana getirilen açıklamada, gezi izin belgesi> almak için lüzumlu olan şartlar duyurulmuştu. Bununla birlikte, şehirler arası gezi için yol izni belgesi almak isteyen yurttaşlarımız da ‘2020 Gezi izin belgesi iyi mi alınır, müracaat nereden yapılır ve kaç güne çıkar?’ sorularına cevap aramaya başladı.

ŞEHİRLER ARASI SEYAHAT YASAĞI NE ZAMAN BİTİYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 Mayıs’ta gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın peşinden konuşurken “Şehirler arası gezi yasağı ne süre bitecek?” sorusuna açıklık getirdi. Erdoğan, 15 ilimizde uygulanan kısıtlamanın 15 gün süre ile daha uzatıldığını bildirdi. Uygulamanın devam etmiş olduğu iller şu şekilde; Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak.

SEYAHAT İZNİ NASIL ALINIR, BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR VE NE ZAMAN SONUÇLANIR?

Peki, 2020 gezi yol izin belgesi başvurusu iyi mi yapılır, nereden alınır, kaç günde çıkar ve kimlere veriliyor? Haberimizin detaylarından, kent dışı yol izin belgesi E Devlet sorgulama ekranı ile ALO 199 hattı gezi izin belgesi almak için lüzumlu olan adımlar hakkında data sahibi olabilirsiniz.

İşte, ALO 199 hattı ve E Devlet sorgulama ekranı ile gezi izin belgesi başvurusu yapmak için gerekenler;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir