SABAH gündeme getirmişti! Görkemli koya dikilen beton hançer 3 Haziran’da yıkılacak

Haber

Muğla’nın Milas İlçesi’nde bulunan Mazı Köyü’nün eşi olmayan koyu Molla İbrahim Koyu’ndaki beton binA görkemli doğaya bir hançer şeklinde saplandı.

300-400 senelik zeytinlikleriyle meşhur köyde bulunan görkemli naturel güzellikteki koyda beton bir binanın yapım aşamasında olması hayrete düşürdü.

Karşı konulmaz doğası ve eşi olmayan koyları olan Mazı Köyü’nün en mükemmel koyu olan Molla İbrahim Koyu’nda meydana getirilen yapılaşma vatandaşı isyan ettirdi. ‘Kırım’ olarak vasıflandırılan bu yapılaşma için CHP’li Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a seslenen vatandaşlar betonlaşmanın durmasını istedi.

BETONLAŞMA 2014’TE BAŞLAMIŞ

SABAH’ın edinmiş olduğu bilgiye nazaran, Molla İbrahim Koyu’ndaki binanın sahibi İstanbullu işadamı C.E… İşadamı bu arsayı 2014 senesinde Gökbel’den Hamdi K. isminde bir şahıstan satın almış.

YIKIM KARARI VAR AMA UYGULANMIYOR

Aynı yıl arsanın avlusuna taş duvar yapılmaya başlandığı, arkasından da binanın yapımına başlandığı öğrenildi. Bina ile ilgili zabıtanın tutanak tuttuğu, yıkım kararının olduğu, fakat halen bir işlem yapılmadığı belirlendi.

Mevzunun sabah.com.tr’de gündeme getirilmesi arkasından yeni bir gelişme yaşandı. Kaçak yapının 3 Haziran günü yıkılmasına karar verildi. Belediye ekipleri 3 Haziran’da bölgeye giderek yıkımı gerçekleştirecek.

Muğla’nın muhteşem koyuna beton hançer!>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir