Roberto Carlos: Fenerbahçe’den ilkin Chelsea ile anlaşmıştım

Spor

Mevkisinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biri olarak gösterilen ve Fenerbahçe’nin de formasını giyen Brezilyalı Roberto Carlos, sarı-lacivertli ekibe ulaşmadan önce Chelsea ile görüştüğünü deklare etti.

Chelsea’ye transferine oldukça azca kaldığını vurgulayan Carlos, “Fenerbahçe ve Chelsea olmak suretiyle 2 teklif vardı. Ramon Abramovich (Chelsea’nin sahibi) ve Peter Kenyon (O zamanki Chelsea başkanı) ile tanışmıştım. Stamford Bridge’e bonsversissiz geçirme olmak üzereydim. Sadece Chelsea bu geçirme için yeteri çaba göstermedi ve Fenerbahçe ile imzaladım” dedi.

“Chelsea’ye gitmeme oldukça azca kalmıştı” ifadelerini kullanan Brezilyalı efsaneleşmiş, “Her mevzuda anlaşmıştık ve oraya gidip sözleşme imzalayacaktım. Fenerbahçe ile imzalamadan yedi gün ilkin Paris’e gidip Roman Abramovich ve Peter Kenyon’la görüştük. Futbolda olabilecek olaylardan biri gerçekleşti ve son anda bir şeyler olmadı ve geçirme gerçekleşmedi. Avukatla ilgili bir durumdu” diye konuştu.

Tamamen anlaşılan bir durum bulunduğunu kaydeden Carlos, “Yüzde yüz Premier League’de iyi şeyler yapacağıma emindim. Benim oyun karakterime uygun bir lig” ifadelerini kullandı.

22 yaşlarında İngiltere’ye gelebileceğini de söyleyen Roberto Carlos, “Aston Villa 1995’te benim için vardığında Brezilya’nın Palmeiras takımında oynuyordum. Sadece yeteri kadar istekli olmadılar. Onun peşinden Inter’e gittim” dedi.

İtalya’da sıkıntılı bir sürem geçiren Carlos, ertesi sürem Real Madrid’e geçirme oldu. Carlos, İspanyol devinde futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi sol beklerinden biri haline geldi. Brezilyalı, Eflatun Beyazlılar ile 3 Şampiyonlar Ligi, 4 La liga olmak suretiyle toplam 11 kupa kazanmıştır. Roberto Carlos, Brezilya’nın Türkiye’yi yarı finallerde eleyip kazanılmış olduğu 2002 Dünya Kupası’nda da takımındaki yerini aldı. (Ntvspor)

Fenerbahçe ve Beşiktaş Hırvat golcünün ardında! >

Islam Slimani’den flaş Fenerbahçe itirafı: Bir gecede… >

Fenerbahçeli Miha Zajc’a Rus ekibi Krasnodar talip oldu >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir