Ilkin göz yumdu şimdi ‘yıkılsın’ dedi

Finans

Muğla Çevre Şehircilik Müdürlüğü’nün peşinden CHP’li Bodrum Belediyesi de yıkımın durdurulması yönünde kabul eden mahkemeye başvurdu ve yıkım kararının yerinde olduğu yönünde müdafa verdi. Bodrum Belediyesi mahkemeye verdiği savunmada, “Uydu fotoğrafları, Çevre Müdürlüğü ve belediye bayındır ekiplerimizin yerinde tespitleri sonrasında yıkım sonucu aldık” dedi.

“KARARI YERİNDE”

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün mahkemeye başvurarak, Sözcü Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil’in eşi Hülya Özdil’e ilişik Bodrum Bitez’deki villanın kaçak bölümlerinin ‘çabuk’ yıkımını talep etmesinin peşinden Bodrum Belediyesi de yıkımın durdurulması yönünde kabul eden Muğla 1. İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Muğla 1. İdare Mahkemesi’ne Bodrum Belediyesi tarafınca gönderilen 30 sayfalık savunmada, belediye tarafınca başlanan yıkım kararının yerinde ve kanunlara uygun olduğu anlatıldı. CHP’li Bodrum Belediyesi tarafınca yürütmeyi durdurma sonucu veren mahkemeye gönderilen savunmadan mühim başlıklar şu şekilde:

Sözcü Yazarı Yılmaz Özdil’in Bodrum’daki milyonluk villasını Sabah Drone’u görüntüledi! | Video >

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafınca belediyemize gönderilen uydu fotoğrafları incelendi. Bu araştırma sonrasında Belediye Başkanımız Ahmet Aras ve bayındır ekipleri villada araştırma de bulunarak, söz mevzusu tespitlerin doğru bulunduğunu yerinde görmüş oldu. Belediye ekiplerince meydana getirilen detaylı teknik emek harcama ile söz mevzusu ihlaller tutanak altına alındı.
Bodrum Belediyesi bayındır ve yapı işleri ekipleri de “Villanın depo, müştemilat ve jenaratör odasının İmar Barışı kapsamında, 31 Aralık 2017’den sonrasında yapıldığını belirlendiğinden bu alanların yıkımına başladık. Yıkım işlemi sürerken, mahkemeniz tarafınca alınan yürütmeyi durdurma sonucu bildiri edilmiş olduğu andan itibaren de yıkıma ara verildi. Söz mevzusu villa sahiplerinin iddia etmiş olduğu benzer biçimde mahkeme sonucuna karşın yıkıma devam edilmedi. Herhangi bir hak ihlali söz mevzusu değil.

MAHKEME SAVUNMALARI BEKLİYOR

Muğla 1. İdare Mahkemesi’nin taraflardan gelen savunmalar tamamlandığında yürütmeyi durdurma kararını tekrardan görüşeceği öğrenildi. Ayrıca Çevre Müdürlüğü ile Bodrum Belediyesi avukatlarının savunmaları mahkemeye sunmuş olduğu, Özdil ailesinin avukatlarının savunmalarını sunmasının peşinden mahkemenin tarafların itirazlarını ele alacağı ifade edildi.

Yılmaz Özdil’in kaçak villası ile ilgili kanunsuzluğu tek tek anlatıldı >

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ballı ranttan vazgeçemedi >

Son dakika: Yılmaz Özdil’in kaçak villasının yıkımından dikkat çeken kareler… >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir