O provakör tutuklandı – Son Dakika Haberler

Haber

İsimsizler Hareketi adıyla kurduğu toplumsal medya hesabı ile “kabahat işlemeye tahrik ve suçu ve suçluyu övme” ve “terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından gözaltına alınan ve peşinden özgür bırakılan Taylan Kulaçoğlu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

17 Mayıs’ta gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu ve gazeteci Hakan Gülseven, dün tutuklama talebiyle sevk edildikleri mahkemece tutuksuz yargılanmak suretiyle adli denetim sonucu ile özgür bırakılmışlardı. Barış Ceza Hakimliği’nin sonucuna savcılığın yapmış olduğu itiraz karara bağlandı.

Hakkında soruşturma sonucu çıkarılan Taylan Kulaçoğlu’nun yeniden gözaltına akındı.

Kulaçoğlu da toplumsal medya hesabından, “Hiçbir kaçma şüphem olmamasına karşın, kendi evimden yeniden gözaltına alınıyorum !” dedi. Adliyeye götürülen Kulaçoğlu çıkarıldığı Nöbetçi Hakimlikçe tutuklanarak cezaevine konuldu.

Taylan Kulaçoğlu, DHKP-C terör örgütü propagandası meydana getirilen İsimsizler Hareketi adlı bir toplumsal medya hesabı kurmuştu. Bunun üstüne harekete geçen Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı Taylan Kulaçoğlu hakkında soruşturma başlatmıştı. Kulaçoğlu, 17 Mayıs’ta gözaltına alındı. Kulaçoğlu hakkında ‘Teşkilat propagandası suçlaması bulunuyor.

Provokatör Taylan Kulaçoğlu tekrardan gözaltında >

Son dakika: Gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu’nun evinden tabanca çıktı! >

“İsimsizler Hareketi” adı altında provokasyon icra eden grubun lideri Taylan Kulaçoğlu Ayvalık’ta gözaltına alındı >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir