NBA yönetiminin planı belli oldu! Kalan maçlar tek şehirde oynanacak

Spor

Corona virüsü salgını sebebiyle 11 Mart’tan bu yana askıya alınan NBA’den basketbolseverlere müjdeli haber geldi.

Bir süredir tüm maçları aynı şehirde oynatmaya yönelik emekler yürüten NBA yönetimi, sezonun geri kalanının temmuz ayının sonundan itibaren Orlando’daki Disney World Resort’ta oynanması için Walt Disney şirketiyle görüşmelere başlandığını deklare etti.

Takımların kamp çalışmalarını da Disney World Resort’ta yapmasını planlayan NBA yönetimi, maç takviminde de değişikliğe gidecek.

NORMAL SEZON TAKVİMİ DEĞİŞİYOR

82 maçlık düzgüsel sezonda birkaç maçın daha oynanıp, mevcut sıralamayla play-offlara geçilmesi fikri ağırlık kazanmış durumda. NBA yönetimi, 29 Mayıs Cuma günü kulüp yöneticileri ile bir araya gelmiş olarak, takvim mevzusundaki planlarını ileteceği ifade edildi.

NEDEN DISNEY WORLD RESORT?

Disney’in Orlando’daki tesisleri 2500 kilometrelik bir alana yayılmış durumda ve buradaki iki büyük otel, 4900 odalık konaklama kapasitesine haiz. Bunun yanında bölgede birçok lüks otel de bulunuyor. Öte taraftan tesis de maçlara evsahipliği meydana getirecek 12’den fazla basketbol sahası, ESPN’in tesisleri ve gösterim yapabileceği stüdyolar da yer ediniyor.

NBA ve Disney içinde uzun senelerdir da oldukça iyi bir ilişki bulunuyor. Disney’in sahibi olduğu ESPN de ligin uzun senelerdir en sadık yayıncıları içinde.

Orlando’nun bağlı olduğu eyalet olan Florida’nın spor organizasyonlarına adım atmak için izin verdiğini açıklamasının peşinden, NBA için en mantıklı senaryonun bu olduğuna kararlaştırıldı. NBA’in gelecek günlerde sezonun tam olarak başlamış olacağı günü de açıklaması planlanıyor.

Kobe Bryant için çarpıcı iddia! Mafya… >

Michael Jordan’ın ayakkabısı üstün dereceli fiyata satıldı! >

NBA yıldızı Dinwiddie’nin yeni takımını yandaş seçecek >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir