La Liga’da corona virüsü arası bitiyor! İşte başlamış olacağı tarih

Spor

Tüm dünyada corona virüsü (Covid-19) salgınından en fazlaca etkilenen ülkelerden olan İspanya’da, bu sebeple ara verilen Birinci Futbol Ligi’nin (La Liga) başlamış olacağı tarih belli oldu.

La Liga 12 Haziran Cuma günü oynanacak Sevilla-Real Betis maçıyla başlamış olacak. La Liga Başkanı Javier Tebas’ın 28 Mayıs’ta resmi maç takvimini kulüplere iletileceği öğrenildi.

CORONA VİRÜSÜ ÖNLEMİ: VİDEO TEMAS SİSTEMİ

La Liga’nın koronavirüs protokolüne gore; oyunculardan maçlar oynandıktan sonrasında pozitif çıkan olursa, o oyuncunun maç içinde temas etmiş olduğu öteki oyuncuları belirlemek için “Video Temas Sistemi (VTS)” kullanılacak.

TEMAS ETTİĞİ KİŞİLER BELİRLENECEK

Protokole gore bir oyuncu pozitif çıkarsa, anında karantinaya alınacak ve oynadığı kulübün tesisleri dezenfekte edilecek.

Oyuncunun çevresindeki kişiler incelenecek ve 5 dakikadan fazla temas halinde olduğu oyunculara da ek olarak araştırma yapılacak.

Protokol, İspanya’daki La Liga ve La Liga 2 kulüplerine mayıs ayı başlangıcında federasyon tarafınca iletildi. La Liga Başkanı Javier Tebas, İspanya’da liglerin başlama zamanı için 12 Haziran gününü vermişti.

39 yaşındaki İspanyol futbolcu Aduriz emekli oldu >

La Liga’da her gün maç var! >

“Haaland ve Mbappe Ronaldo-Benzema ikilisini aratmaz” >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir