Kobe Bryant için çarpıcı iddia! Mafya…

Spor

Tarihin en iyi basketbolcusu olarak kabul edilen Michael Jordan ve Chicago Bulls takımının şampiyonluk yıllarını ele alan son günlerin en popüler belgeseli The Last Dance’de, Jordan’ın 1997 NBA Finalleri’ndeki meşhur ‘Flu Game’i bir kez daha gündeme geldi. Efsaneleşmiş basketbolcu, Utah Jazz ile oynanan finallerin beşinci maçında grip olmadığını, maçtan bigün ilkin yediği pizzadan zehirlendiğini açıklamıştı.

Jordan’ın 38 sayı attığı maçtan ilkin Utah’taki mahalli bir pizzacıdan yediği yemekten dolayı zehirlendiği tartışmaları sürerken bu kez de Kobe Bryant’a ilişkin benzer bir iddia gündeme geldi.

“2002’DE ZEHİRLENDİ”

26 Ocak 2020’de geçirdiği helikopter kazasıyla hayata gözlerini yuman efsaneleşmiş oyuncunun, 2002 NBA Finalleri esnasında zehirlendiği iddiaları tekrardan tartışılır hale geldi. Seriyi Kobe ve arkadaşları kazanmış olsalar da ESPN’Den Darren Rovell, o güne ilişkin gazete küpürlerini paylaşarak iddiaya ilişkin tartışmalara referans sundu.

Rovell tarafınca paylaşılan 2002 tarihindeki haberde, Bryant’ın Sacramento Hyatt’ta kalırken sipariş etmiş olduğu cheeseburger ile zehirlendiği belirtiliyor. Söz mevzusu vakada mahalli sıhhat departmanının incelemelerine karşın yanlış bir durum bulunamadığı ve besin ile ilgili bir mesele olsa birçok insanoğlunun rahatsızlanabileceği aktarılıyor. Nitekim o gece otelde 300 hamburger de dahil olmak suretiyle 1700 yiyecek servis edilmiş durumda. Kobe’nin burgerının ise direkt odasına götürülmüş olduğu aktarılıyor.

Lakers’ın antrenörlerinden Gary Vitti, Kobe’nin burger sebebiyle zehirlendiğinden emindi. Vitti’nin anlattıklarına gore Kobe, istifra etmeye başladı ve hamburgeri yedikten 5-6 saat sonrasında kendini fena hissetti. Vitti, ilk anda Kobe’nin Meksika yemeği istediğini fakat sonrasında hastalanmak istemediği için bu siparişini iptal ettiğini belirtirken net şekilde zehirlenmesinin arkasında New Jersey mafyasının bulunduğunu deklare etti.

Rovell’ın paylaşmış olduğu Steve Springer’ın haberinde de, “Kobe Bryant’ın besin zehirlenmesinden dolayı rahatsızlanmasının aslolan sebebini duydunuz mu? New Jersey’den bir mafya üyesi buna sebep olmuş. Jersey mafyasının, Nets’in NBA şampiyonluğunu kazanması için büyük bir bahis oynadığı belli oluyor” ifadeleri yer almaktaydı.

Kobe Bryant’ın otopsi raporu açıklandı! Kahreden detay >

LeBron James’ten o iddialara yalanlama >

NBA’in corona virüsü sonucu! 8 Mayıs’tan sonrasında idmanlar başlıyor >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir