Kılıçdaroğlu ne derse tersini yapıyor! 2 milyonluk makam aracı

Haber

İki gün ilkin; “Hükümet, kamuda merkezi yönetim ve mahalli yönetimlerde makam aracı saltanatına son vereceğini taahhüt etmelidir” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, yeni makam aracı alındığı bildirildi.

Kemal Kılıçdaroğlu’na alınan aracın markasının 4000 motor olan Audi A8 Long olduğu öğrenildi. Söz mevzusu aracın fiyatının 2 milyon lira olduğu ifade ediliyor.

KILIÇDAROĞLU: “HÜKÜMET, MAKAM ARACI SALTANATINA SON VERECEĞİNİ TAAHHÜT ETMELİDİR”

Kemal Kılıçdaroğlu, 18 Mayıs 2020 tarihinde yapmış olduğu açıklamada; Türkiye’nin ekonomik olarak geldiği noktanın “krizi” de aşarak “buhrana dönüştüğünü” iddia etmiş ve bu durumun aşılması için 16 maddelik “çözüm önerisi” deklare etti.

Kılıçdaroğlu; “Hükümet kamuda israfa son vereceğini millete taahhüt etmelidir: Hükümet israfı önlemeli ek olarak tasarrufa hangi alanlardan başlayacağını da somut olarak kamuoyuna açıklamalıdır. Mesela, kamu hususi ortaklık çerçevesinde meydana getirilen tüm döviz garantili taahhütlerin Türk Lirasına dönüştürüleceğini, gerekirse kamulaştırılacağını, kamuda merkezi yönetim ve mahalli yönetimlerde makam aracı saltanatına son vereceğini taahhüt etmelidir” iddiasında bulunmuş oldu.

“ARABA SALTANATINA SON VERECEĞİM”

Kemal Kılıçdaroğlu; daha ilkin de, “Başbakan olduğumda Mercedes’e binmeyeceğim, otomobil saltanatına son vereceğim” demişti.

CHP’li vekiller Anıtkabir’e gitmeyi unuttu! Dakikalarca bekleyen Kılıçdaroğlu’nun sinirli anları bu şekilde görüntülendi… >

CHP’nin HDP ile ortaklık bu partiyi giderek marjinalleştiriyor >

Kılıçdaroğlu şimdiden ‘kiralık vekil’ sözü verdi >

Susan İmamoğlu ve CHP’nin “makus talihi” >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir