Hastanenin adı doğayla anılacak – Sıhhat Haberleri

Sağlık

Açıldığında 10 bin kişiye istihdam sağlayacak hastane Rönesans Sıhhat Yatırım ve Japon Sojitz ortaklığı ile Kamu Hususi İş Birliği (PPP) modeli kapsamında Türkiye’nin 3. büyük ve İstanbul’un en büyük hastanesi Türkiye’nin sıhhat turizminde oldukca mühim bir rol üstlenecek.

İstanbul’u ‘Sağlığın Başkenti’ meydana getirecek Başakşehir Kent Hastanesi’ne meydana getirilen metro ve karayolu inşaatının İBB tarafınca durdurulması tepkilere niçin olmuştu. Tüm dünyaya örnek olacak donanımda yapılandırılan 6 bloktan oluşan hastane sıhhat yatırımı açısından Türkiye’nin yüzakı projelerinden biri olarak hizmet vermeye başlıyor.

Ortalama bir milyon metrekarelik alanda meydana getirilen hastanenin temeli ekim 2017 senesinde atıldı. 2 bin 682 yatak kapasiteli hastane, günde 32 bin 700 hastaya hizmet verecek.

Dünyadaki sayılı projleer içinde yerini alan Başakşehir Kent Hastanesi, iş dünyasının en prestijli gösterim organlarından Thomson Reuters’in Project Finance International Awards (PFI-Internasyonal Finans Proje Ödülleri) kapsamında Avrupa’da, “Senenin PPP Anlaşması” ödülünü kazanmıştır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hastanenin adını açıklamasından sonrasında Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun talimatıyla 15 dönümlük hastane bahçesi ve rekreasyon alanlarına binlerce Çam ve Sakura ağacı dikildi.

Koronavirüsle ilgili son dakika gelişmesi! DSÖ'ye bağımsız soruşturma başlatılacak>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir