Fransa’nın Lens şehrinden davet: “Eşim kanser hastası, Cumhurbaşkanım lütfen yardım edin!”

Haber

Fransa’nın Lens şehrinde yaşayan Türk eşi kanser hastası olduğu ve tedavisinin yapılmadığını için Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği’ne başvurdu. Aile kendilerinden raporları istendikten sonrasında Paris Büyükelçiliği’nden geri dönüş alamadıkları için bir video hazırladı. Eşinin hasta yatağının başlangıcında çekim meydana getiren İbrahim Eşkil, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım talep etti.

Fransa’nın Lens şehrinden Başkan Erdoğan’a yardım çağrısı | Video >

BEŞ YILDIR KANSER, YATAĞA DÜŞTÜ

İbrahim Eşkil, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenmek isterim” diye başladığı videoda şu cümleleri kurdu: “Ben İbrahim Eşkil, Fransa’nın Lens kentinde yaşayan bir Türk’üm eşim Emine Eşkil kendisi beş senedir kanser tedavisi görüyordu. Türkiye’ye periyodik aralıklarla aminoterapi ve fizyoterapi için gidip geliyordu. Durumunda herhangi büyük bir riski yoktu. Fakat bundan iki-üç ay önceye kadar Kovid-19 salgını başlamadan ilkin ufak bir atak geçirdi. Ondan sonrasında bundan 10 gün öncede bir epilepsi krizine benzer bir kriz geçirdi. Ondan sonrasında yatağa düştü. Artık yataktan üç-dört kişinin yardımıyla kalkabiliyor. Gördüğünüz suretiyle.”

“CUMHURBAŞKANIM LÜTFEN BİZE YARDIM EDİN”

İbrahim Eşkil, “Durumu hakkaten de fazlaca ciddi. Paris Büyükelçiliği ile biz irtibata geçtik, evraklarımızı yolladık, bizlerden rapor istediler, dilekçe istediler, Türkiye’ye tedavi görmesi için. Fakat herhangi bir dönüş yapılmadı. Sayın Cumhurbaşkanım lütfen bizlere yardım edin. Başka çaremiz kalmadı. Hakkaten de durumumuz fazlaca ciddi. Çocuklarımız korkuyor, bayramı bile düşünemiyoruz. Bir tek şu anda eşimin Türkiye’de tedavisinin devam etmesi için sizden yardım talep ediyoruz. Eşimin size söyleyecek bir-iki sözü var. Kendisi fazlaca bitkin fazlaca acı çekiyor”dedi.

“YARDIM EDİN FELÇ OLMAKTAN KORKUYORUM”

Eşi ise hasta yatağından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek şunları söylemiş oldu: “Sayın Cumhurbaşkanım bana yardım edin fazlaca acı çekiyorum. Artık nefes alamamaya başladım ve sırtım üstünde yatamıyorum, fazlaca acı çekiyorum. Her gün nüzul olmaktan korkuyorum.”

“HASTAM KÖTÜLEŞTİ, ACİLEN TÜRKİYE’YE GETİRİLMELİ”

Türkiye’de tedavisini meydana getiren hekim Oğuz Çayan, kanser Emine Eşkil’in Türkiye’ye acilen getirilmesi için bir rapor hazırladı. Bu raporda Emine Eşkil’in sıhhat durumu hakkında informasyon yer aldı. Tabip, kendisi tarafınca meydana getirilen tedavinin Fransa’da uygulanamadığından kaynaklı hastası Emine Eşkil’in hastalığında kötüleşme meydana geldiği ve acilen Türkiye’ye getirilmesi gerektiği açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir