Formula 1 takımlarına fena haber! Bütçeler…

Spor

Tüm dünyadaki spor organizasyonlarının ertelenmesine yada iptal edilmesine yol açan corona virüsü, Formula 1’i de ekonomik anlamda vurmuş durumda. 22 ayaklı yarış takviminin yarısına yakınının ertelenmesinin peşinden şimdi de takımlara bütçe kısıtlaması getirileceği öğrenildi.

DÜZENLİ OLARAK BÜTÇELER DÜŞÜRÜLECEK

Ajansspor’un derlediği habere gore, Formula 1 ekipleriyle meydana getirilen görüşmeler sonrasında 2021 sezonundan itibaren takımların bütçe sınırlamalarında tertipli olarak düşüşe gidilecek.

Buna gore takımlar 2021’de 145 milyon dolar, 2022’de 140 milyon dolar, 2023’te ise 135 milyon dolar harcayabilecekler. Formula 1’de yarışan ekiplerden kafi desteği alan bu kararın kısa süre içinde yürürlüğe girmesi ve takımlar tarafınca uygulanması planlanıyor.

PİLOT MAAŞLARINI ETKİLEMEYECEK

Çıkan kararla beraber salgın hastalığın Formula 1 üstündeki ekonomik anlamda negatif etkilerinin giderilmesi ve takımlar arasındaki makasın açılmasının önüne geçilmesi planlanıyor. Öte taraftan Belirlenen bu engellemeler takımların pazarlama giderlerini ve pilot, teknik ekip, yönetici maaşlarını etkilemeyecek.Formula 1’in Belçika etabı için karar verildi! >

Formula 1’den Macaristan sonucu! Corona sebebiyle… >

Formula 1’de Büyük Britanya etabı seyircisiz! >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir