Darüşşafaka Tekfen, Şampiyonlar Ligi’nde – Spor Haberleri

Spor

BCL’in 2020-21 sezonu için katılım süreci başlarken, Türkiye’den Darüşşafaka Tekfen, İspanya’dan Bilbao Basket ve Litvanya’dan Rytas Vilnius kulüpleri BCL’in beşinci sezonuna katılmak suretiyle kayıt oldu. BCL’den meydana getirilen açıklamaya nazaran; turnuvaya ileriki zamanlarda Avrupa’nın önde gelen kulüplerinden katılım devam edecek.

BCL, 2019-20 sezonunun tamamlanması için 30 Eylül – 4 Ekim tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan Sekizli Final turnuvasının planlanlama sürecide paralel olarak, 2020-21 sezonuna kulüpleri kabul etme sürecini başlattı ve birçok üst düzey Avrupa kulübü BCL’e katılma başvurusunda bulunmuş oldu.

Basketbol Şampiyonlar Ligi CEO’su Patrick Comninos, “Avrupa’nın en kuvvetli liglerinden bazılarında oynayan bu en iyi kulüpleri Basketbol Şampiyonlar Ligi ailesine kabul etmekten mutluluk duyuyoruz. Gelecek yılki mücadeleye hususi bir hava getireceklerine inanıyorum. Onların BCL’e iştirak etmesi, BCL’in başarıya ulaşmış bir halde büyüdüğünü ve geliştiğini gösteriyor. Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin, kulüpler için sportif sonuçlara ve liyakate dayalı büyük bir internasyonal yarışma sağlamaya odaklanması sonucu, her geçen gün daha çok kulübün BCL’e inandığını görmekten kıvanç duyuyoruz. Ek olarak, geçen süreçte, üst düzeyde bir Avrupa kupası kazanma hedefinde olan daha çok kulübün, bu hayallerini sürdürmek için Basketbol Şampiyonlar Ligi’ni seçtiğini görmek bizi heyecanlandırıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir