Bıldırcın yumurtasının yararları nedir? Bıldırcın yumurtası iyi mi tüketilir?

Sağlık

Kümes ürünlerinden olan bıldırcın kuşunun yumurtası ihtiva ettiği vitaminler, protein bakımından varlıklı oluşu ile birçok hastalığa faydası olduğu bilinmektedir. Özelliklede pişmeden olarak tüketimi ile bilinmektedir. Şifa deposu olan bu yumurta hakkında gelen sorulardan birisi bıldırcın yumurtası pişmeden içilir mi sorusu olmaktadır. Bıldırcın yumurtasını pişmeden tüketmek daha faydalıdır. İçeriğinde bulunan bolca vitaminler ve protein yardımıyla sizleri sıhhatli ve dinç tutmaktadır. Bir öteki karşılaşılan sorulardan birisi ise bıldırcın yumurtası boy uzatır mı sorusudur. İçeriğinde bulunana vitaminler yardımıyla kemik gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu sayede boyunuzun uzamasına da destek olan vitamin deposu bir gıda deposu olmaktadır. Bıldırcın yumurtasının yararları ve zararları, kalorisi ve gıda kıymeti nedir? Dört gözle beklenen bu suali sizler için yanıtlayacağız. Bıldırcın yumurtasının iyi mi tüketildiği mevzusunda da oldukça sorular gelmektedir. Bıldırcın yumurtasının sese ve cilde faydası nedir? İşte detaylar.

BILDIRCIN YUMURTASININ FAYDALARI

Bıldırcın kuşunun yumurtasının yararları saymakla bitmez. Bunlardan ilki, bağışıklık sistemini güçlendirerek bizi birçok hastalığa karşı korumaktadır.

•Öksürük, astım şeklinde solunum yolu hastalıklarına karşı destek olmaktadır.

•Alerjik hastalıkların önlemeye destek olmaktadır.

•Bıldırcın yumurtası içindeki bol miktarda vitamin ve mineral yardımıyla vücuda enerji veriyor, daha dinç hissetmemizi sağlıyor.

•Kansızlık sorununa destek olmaktadır.

•Antioksidan özellikleri yardımıyla vücudu temizlemeye destek verir.

•Şifa deposu bu yumurtanın içindeki potasyum yardımıyla yüksek tansiyonu düşürme mevzusunda destek olmaktadır.

•Kalp ve damar sağlığını korur.

•Metabolizmayı hızlandırıyor.

•Vücutta oluşan yaraların iyileşme sürecini hızlandırıyor.

•Bıldırcın yumurtasının, muhteviyatında bol miktarda A vitamini bulunduğundan dolayı göz sağlığını da desteklememektedir.

•Cinsel gücü arttırıcı bir tesiri bulunmaktadır.

BILDIRCIN YUMURTASININ ZARARLARI

Bıldırcın yumurtasının faydası olduğu şeklinde zararları da bulunmaktadır. Bunlardan ilki çocuk ve bebeklere bıldırcın yumurtasını tertipli olarak yedirmeye başlamadan ilkin ne olursa olsun doktorunuza danışınız. Gereğinden fazla bıldırcın yumurtası tüketimi alerjik reaksiyonlara, böbrek problemlerine niçin olabilir. Ek olarak gereğinden fazla tüketimi sonucunda kolesterol ve kalp rahatsızlığı yaşayanlarda negatif sonuçlar görülmesine, ciddi, kronik bir rahatsızlığı olan kişilerin de bıldırcın yumurtası tüketmeden ilkin doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

Arpanın yararları nedir? Arpa neye iyi gelir, zayıflatır mı? >

BILDIRCIN YUMURTASININ KALORİSİ VE BESİN DEĞERİ

Bıldırcın kuşunun yumurtasının sağlığa birçok faydası bulunmaktadır. Bu şifa deposu yumurtanın kalorisi; 14 ramı 22 kcal olarak bilinmektedir. Gıda kıymeti ise; %1 karbonhidrat, %34 protein ve %65 yağ içermektedir.

BILDIRCIN YUMURTASI NASIL TÜKETİLİR?

Bıldırcın yumurtasını öteki yumurtalar şeklinde haşlayarak yada yağda kızartarak tüketebilirsiniz. Ek olarak salamurasını ve bıldırcın yumurtasını kırıp içine bal ilave ederek de tüketimi yapabilirsiniz. Çoğu zaman anneler tarafınca bıldırcın yumurtası çocuğa iyi mi verilir ve ek olarak bıldırcın yumurtasının iyi mi tüketildiği mevzusunda da bir öteki sual ise çoğu zaman oldukça sık karşılaşılan sorulardan olan bıldırcın yumurtası yaşa bakılırsa iyi mi tüketilebilir şeklinde soruların yanıtını merak etmektedirler. Çoğunlukla karşılaşılan bu sual hakkında şöyleki diyebiliriz ki, uzmanlara bakılırsa 2 yaşını geçmemiş bebeklere bıldırcın yumurtası verilmemesi önerilmektedir. Bunun sebebi bebeğin böbreklerinin ve sindirim sisteminin kafi derecede gelişmemiş olmasından dolayıdır. 3 yaş üstü çocuğa ise günlük 1 tane yumurta vermeniz önerilmektedir. Bunu süt ve bal ile yada haşlamasını yaparak ya da pişmeden şekilde aşırıya kaçmadan tüketimini yapabilirsiniz.

Avokadonun yararları nedir, ne işe yarar? Avokado zayıflatır mı? >

BILDIRCIN YUMURTASI KİLO ALDIRIR MI?

Şifa deposu olan bıldırcın yumurtasında yüksek oranda kalori bulunmaktadır. Kalori içeren bıldırcın yumurtası, kilo almanıza destek olabilmektedir. Bilhassa de bal ve süt ile karıştırıldığında bıldırcın yumurtası, kilo almanıza destek olmaktadır.

BILDIRCIN YUMURTASININ SESE FAYDALARI

Çoğu zaman ses iyi gelmesiyle malum bıldırcın yumurtasını pişmeden bir halde içmek, ses kısıklığına iyi gelmektedir. Bu yöntemi tertipli bir halde her gün 1 tane bıldırcın yumurtası içtiğinizde daha rahat nefes almaya başladığınızı da fark edebilirsiniz.

BILDIRCIN YUMURTASININ CİLDE FAYDALARI

•Bıldırcın yumurtası sağlığa ve mutfaklarda yiyeceklere verdiği lezzetin yanı sıra ek olarak cilde de yararları bulunmaktadır. Bıldırcın yumurtası yaşlanmayı geciktirir ve ek olarak kırışıklarınızın iyileşmesine destek olmaktadır.

•Ek olarak bir öteki cilde faydası ise bıldırcın yumurtası cildin yumuşaklığını ve nemini arttırır ve bıldırcın yumurtası maskesi yaparak da yüzünüzdeki lekelerin gitmesine destek olmaktadır.

Badem sütünün yararları nedir, ne işe yarar? Badem sütü zayıflatır mı? >

BILDIRCIN YUMURTASI ERKEN ERGENLİĞE NEDEN OLUR MU?

Bıldırcın yumurtasını şuursuzca kullanılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde bıldırcın yumurtasında, östrojen içerdiğinden dolayı, oldukça fazla bıldırcın yumurtası tüketen çocuklarda, erken erişkinlik yaşanabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir