Başkan Erdoğan Aliyev’i kutladı! – Dünya Haberleri

Haber

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’i, 28 Mayıs 1918’de duyuru edilen Cumhuriyet’in 102’nci yıl dönümü dolayısıyla kutladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, Erdoğan, Aliyev’e gönderilmiş olduğu mesajında, bağımsızlığını tekrardan kazanmasından sonrasında her gün daha da gelişen Azerbaycan’ın Aliyev’in liderliği ile elde etmiş olduğu başarılara, Türkiye-Azerbaycan Yüksek Düzeyli Stratejik İş birliği Konseyinin son toplantısında bir kez daha gururla tanık bulunduğunu belirtti.

İnançlı ve kuvvetli bir halde 102’nci yılına giren Azerbaycan’ın her alanda büyük adımlar atmaya devam edeceğine içtenlikle inandığını vurgulayan Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Muhteşem düzeyde olan stratejik ilişkilerimizi ‘bir millet, iki devlet’ ruhuyla daha da genişletme mevzusundaki ortak irademizden büyük kıvanç duyuyorum. Kalpleri beraber atan ülkelerimizin, şimdiye kadar bulunduğunu şeklinde bundan sonrasında da ulusal meselelerde kardeşçe dayanışma sergilemeye, bölgemizde sulh, refah ve istikrara mühim katkılar halletmeye devam edeceğine inancım tamdır.”

Son dakika! Başkan Erdoğan Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde! >

Başkan Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüştü! >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir