Almanya Bundesliga rekorla başladı – Spor Haberleri

Spor

Bundesliga bu hafta sonu tekrardan başladı. Corona virüsü sebebiyle ara verilen ligin tekrardan dönüşünde statlara yandaş alınmadı.

Dünyada en fazla yandaş averajı önünde maçlarını oynayan Bundesliga takımlarını bu kez onlara gönül verenler tv karşısında yalnız bırakmadı. Maçları gösteren SKY Germany, cumartesi günü oynanan maçlara üstün dereceli ilginin bulunduğunu duyurdu. Aralarında Borussia Dortmund’un Schalke 04’ü 4-0 yendiği Ruhr derbisinin de olduğu maçları yalnız Almanya’da 6 milyon şahıs izledi. Bunun daha ilkin Cumartesi günkü seyretme

rakamlarının iki katı olduğu bildirildi.

Ntvspor’da yer edinen habere bakılırsa, sıkı önlemler altında başlamış olan Bundesliga, ilk hafta pozitif yönde sinyaller verirken, dünya genelinde da büyük ilgi görmüş oldu. Dünyada 70 ülke Bundesliga maçlarını yayınladı.

Bundesliga maçları konuşma yayınla seyircilere aktarılırken, bazı yandaş grupları duruma tepki gösterdi. Bazı taraftarlar statlara maçların taraftarsız başlamaması yönünde çarpıcı sözler yazdı. Köln taraftarları stat dışına, “Kanepe yerine stadyum! Hayalet maçlara karşıyız” diye yazdı.

Schalke 04 Sportif Direktörü Jochen Schneider öteki kulüplerin mevzuyla ilgili informasyon aldıklarını deklare etti ve “İspanya ve İngiltere’deki büyük kulüplerden telefonlar ve e-mail’ler aldık. Onların da bu durumu iyi organize etmemizi ve öteki liglerin de böylece başlamasını istediklerini biliyorum” dedi.

Almanya’da 4 gollü maçta kazanan çıkmadı! Köln 2-2 Mainz 05 (MAÇ SONUCU) >

Erling Haaland kalmış olduğu yerden devam! Borussia Dortmund 4 – 0 Schalke 04 (MAÇ SONUCU) >

Borussia Dortmund’dan ‘toplumsal mesafeli’ gol luğu >

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir