4’ü Gri listedeki 10 terörist aynı yerde öldürüldü

Haber

Kars’ın Kağızman İlçesi Çemçe-Madur Dağı eteklerindeki Sinek yaylasında Kağızman Jandarma Komando Taburuna bağlı 2. Jandarma Komando Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ferhat Ziraatçi’yi (34) şehit eden ve silahlarıyla ölü ele geçirilen 3 teröristin Kağızman kırsalından Karadeniz’e sızma hazırlığı içinde oldukları öğrenildi. Yüzbaşı Ziraatçi’nin şehit edilmiş olduğu aynı yerde iki hafta ilkin meydana gelen hava destekli operasyonda aralarında 500 bin liralık Gri listede aranan Munzur kod adlı Mehmet Yalçın, Erdal kod adlı Adnan Avşar, Harun kod adlı Ercan Meblağ ile Sipan kod adlı Hamit Ecer’in de bulunmuş olduğu 7 terörist tabanca ve cephaneleriyle beraber ölü ele geçirilmişti.

Son kalan 3 teröristin de öldürülmesiyle Çemçe-Madur bölgesindeki 10 teröristin tamamı öldürüldü ve bunlardan 6’sının sözde Karadeniz açılım grubu içinde yer aldıkları tespit edildi. Evli ve 2 yaşlarında bir oğlu olan Ispartalı şehit Yüzbaşı Ferhat Ziraatçi, geçmiş yıllarda da Konya, Hakkâri, Diyarbakır, Balıkesir ve Sivas’ta vazife yapmıştı. Teröristlerin gizlendiği kayalık bölgede 10 metre mesafeden hainlerle göğüs göğüse çatışarak şehit olan Yüzbaşı, Diyarbakır Jandarma Hususi Harekât Tabur Komutanlığı bünyesinde çalışmıştı.

KARADENİZ BOŞ KALINCA SIZMAYA ÇALIŞIYORLAR

Terör örgütü PKK’nın Karadeniz bölgesindeki yapılanmanın geçen yıl tamamen çökeltilmesi ve ağır kış koşulları sebebiyle bu bölgenin teröristlerden tamamen temizlenmesi üstüne terör örgütü bu yıl bahar ayında bölgeye yeni gruplar göndermeye çalışsa da başarıya ulaşmış olamadı.

Teröristler geçmiş yıllarda Şimal Irak’tan sızarak sırasıyla Şırnak’ın Gabar Dağı üstünden Batman Gercüş’teki Mava Dağına, Diyarbakır Silvan’dan Elazığ, Tunceli Ovacık”a, buradan Erzincan’ın Kemah ve Refahiye İlçelerinden Gümüşhane Kelkit, Şiran ve Giresun’a sızıyordu. Gene Sivas’ın Zara, Koyulhisar ve Suşehri’nden Tokat Almus, Niksar kırsalına sızarak kanlı saldırılar gerçekleştiriyordu. Bu bölgelere meydana getirilen HES barajları, yeni kalekol ve 7/24 bulgu, dinleme ve gözetleme yapabilen yüksek güvenlikli üs bölgelerinin inşasıyla teröristler ağır kayıplar verince Karadeniz’e bu güzergâhlardan sızamaz oldu.

YENİ GÜZERGÂH DA DEŞİFRE EDİLDİ

Terör örgütü bu kez İran üstünden Karadeniz’e açılım planını devreye koydu. İran’ın Serdeşt, Kirmanşah, Zagros, Kotaman ve Casusan bölgelerinde barınan teröristler bahar ayı ile beraber Karadeniz bölgesine sızmak için harekete geçti. İstihbarat birimleri terör örgütünün suikast ve sabotaj biriminde sözde hususi güç içinde etkinlik yürüten 10 kişilik terörist grubun Türkiye’ye sızdığını belirledi.

Bulgu, dinleme ve gözetleme faaliyeti yürüten haber alma birimleri Karadeniz’e geçmek için Mart ayı başlangıcında harekete geçen terörist grubu izledi. İran’ın Dambat bölgesi Tavşan tepe mevkiinden sızan terörist grup Ağrı Eleşkirt üstünden Kars Kağızman kırsalındaki Çemçe-Madur Dağlarına ulaştı. Bunlardan 7’si öldürüldü. Geriye kalan 3’e de önceki gün Yüzbaşı Ferhat Ziraatçi’nin şehit edilmiş olduğu çatışmada ölü ele geçirildi. Teröristlerin Kağızman ve Sarıkamış üstünden Ardahan Göle’ye, buradan Artvin üstünden Karadeniz’e sızma hazırlığı içinde oldukları sadece 10 teröristin tamamının öldürülmesiyle beraber Karadeniz’e sızma hevesleri hainlerin kursağında kaldı.

PKK’lıların sığınağında ilk yardım malzemeleri ele geçirildi >

19 Mayıs'ta tarihi anlar yaşandı! İşte yer ve gökte al bayraklı gün: 19 Mayıs>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir